Житомирський осередок

Житомирський обласний осередок УАКП був створений 11 лютого 2008 року на базі комунального навчального закладу «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат»  Житомирської обласної ради.

Житомирський обласний осередок    
Голова осередку – Лесик Світлана  Миколаївна – директор КНЗ «Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат», корекційний педагог, вчитель - методист вищої категорії.

Лесик Світлана Миколаївна

Кількість членів осередку постійно змінюється, оскільки все більше людей бажає долучитись до співпраці. Станом на червень 2017 року членство в осередку має 42 особи. Серед них корекційні педагоги, вихователі закладу, батьки, які виховують особливих дітей, викладачі Житомирського державного університету ім..І.Франка, представники громадських організацій, які працюють у сфері надання послуг для дітей з порушенням інтелектуального розвитку.

Робота осередку спрямована на розбудову УАКП,  максимальне привернення уваги громади міста, області до потреб осіб з інтелектуальними порушеннями, залучення до співпраці якомога більшої кількості громадських організацій та державних установ, підвищення рівня надання освітніх послуг.

На базі закладу зусиллями членів осередку створений постійно діючий консульпункт для батьків та  педагогів області та міста з питань супроводу інклюзивного навчання, організації навчання за індивідуальною формою, навчання дітей з РАС, помірною розумовою відсталістю, дітей з синдромом Дауна, тяжкими порушеннями мовлення, порушеннями емоційно-вольової сфери.

Осередок тісно співпрацює з Управлінням освіти та науки Житомирської облдержадміністрації, дитячим  психоневрологічним відділенням обласної психіатричної лікарні № 1,  Житомирським державним університетом ім.І.Франка, зокрема соціально-педагогічним факультетом, МБФ "Місія в Україну" , ГО «Діти сонця», ГО «АРТ- Село», ГО «Авенір»., ГО «Аутизм – Житомир».

З метою популяризації професії корекційного педагога та  логопеда члени осередку сприяють проходженню на базі КНЗ « Житомирська  спеціальна загальноосвітня школа-інтернат» студентів факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету  ім.М.П.Драгоманова, кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти Камянець-Подільського національного університету ім..І.Огієнка, соціально-педагогічного факультету ЖДУ І.І.Франка.

Члени осередку – активні учасники форумів, спрямованих на забезпечення якісними освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами, зокрема:

  • Семінар консула «Аутизм – Європа» Інни Сергієнко «Проблеми та досягнення в сфері аутизму в світі та Україні»;
  • Спеціальний тренінг по інклюзивній освіті Благодійного фонду Порошенко;
  • I з‘їзд корекційних педагогів України «Актуальні питання соціалізації дітей з особливими потребами»;
  • Міжнародний конгрес зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітології «Освіта дітей з особливими потребами: від інституалізації до інклюзії»;
  • II Міжнародній конференції по проблемам аутизму «Відкриваючи двері»;
  • Міжнародної конференції «Досвід США з надання соціальних сервісів для сімей, які виховують дітей з інвалідністю» за підтримки Уповноваженого Президента з прав дитини Миколи Кулеби.

Житомирський обласний осередок і надалі буде сприяти об’єднанню фахівців громади навколо проблем дітей з особливими освітніми потребами, підтримавути батьків, молодих педагогів, ініціювати проекти, спрямовані на покращення освітніх послуг для особливих дітей.

Запрошуємо до співпраці!

Контактні особи:

Світлана Лесик       Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Марина Ревуцька  моб. 096 112 49 37